Yaşam

Lise Medeniyet Akademileri YKS Yaz Okulu Kayıtları Başladı

Konya Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak hizmet veren Lise Medeniyet Akademilerinde üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler için düzenlenecek olan YKS Yaz Okulu kayıtları başladı. Kayıtlar için son tarih 26 Temmuz’dur.


Konya Büyükşehir Belediyesi Liseler Medeniyet Akademilerinde (LİMA) Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yaz Okulu kayıtları başladı.

Merkezde 4, ilçelerde 2 olmak üzere toplam 6’ya ulaşan Lise Medeniyet Akademilerinde, Yaz Okulu sürecinin sona ermesinin ardından YKS Yaz Okulu başlayacak. Ağırlıklı müfredata göre eğitim alacak öğrenciler TYT ve AYT kümeleri ile örgün derslerin yanı sıra kendilerini geliştirecek etkinliklerden de yararlanabilecekler.

7 Ağustos’ta başlayacak ve 5 hafta sürecek olan YKS Yaz Okulu’na 12. sınıf öğrencileri ve 20 yaş altı mezunlar kayıt yaptırabilecek. Kayıtlar 26 Temmuz Çarşamba gününe kadar devam edecek; “lisemedeniyet.konya.bel.tr” adresinden oluşturulabilir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Lise Medeniyet Akademileri 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri ile yeni mezun gençler için; kurs pekiştirme ve sınav programları, milli ve manevi eğitimler, çalıştaylar ve etkinlikler düzenlerken; Gençlerin ve ailelerinin ihtiyaçlarına göre konferans ve seminerler vererek gençleri geleceğe hazırlamaktadır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

gumushacikoyhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu